-7.2 C
Skopje
Thursday, February 9, 2023

Петмина Кубанци приведени при обид за нелегален премин на границата

Најчитани вести

Петмина државјани на Куба се приведени на македонска територија откако се обиделе незаконски да ја преминат границата помеѓу Македонија и Грција.

Како што пренесува МВР:

На 17.11.2019 во 09.05 часот кај с. Кременица полициски службеници од Полициска станица Меџитлија ги лишиле од слобода Л.П.А(25), К.Д.Ј.Е(37), Л.Н.Џ.(34), А.К.Ј.(32), Т.Р.Ј.(32), Л.П.Џ.К(32) и С.П.А.(30), сите од Куба, при обид незаконски да ја преминат државната граница помеѓу Р.С.Македониј и Р.Грција. Истите биле предадени на полициски службеници од СВР Битола за понатамошна постапка.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести