36.8 C
Skopje
Tuesday, August 3, 2021

Петмина загинати во верижен судир од 70 возила во Тексас

Најчитани вести

Најмалку пет лица загинаа денеска во верижен судир на повеќе од 70 возила, а десетици луѓе се повредени, на лизгав меѓудржавен пат во американската сојузна држава Тексас, соопштија локалните власти.

Противпожарната служба „Форт Ворт“ соопшти дека нејзините членови оделе од автомобил до автомобил, од кои некои биле разбиени и им пружале помош на повредените, објави Ен-Би-Си Далас-Форт Ворт.

Портпаролот на локалната болница за Ен-Би-Си изјавил дека по инцидентот хоспитализирани биле 36 лица.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести