17.8 C
Skopje
Saturday, October 1, 2022

Петков: Сторителите на воените злосторства во Буча да сносат одговорност

Најчитани вести

– Премиерот на Бугарија Кирил Петков во објава на Фејсбук напиша дека се ужасни податоците за цивилите Украинци убиени од руската армија и фотографиите од крвопролевањето во Буча.

Како што јави дописникот на МИА од Софија, бугарскиот премиер Петков изрази длабоко сочувство и солидарност со народот на Украина.

Тој е категоричен дека „Русија мора да ја прекине оваа војна и сторителите на овие воени злосторства да сносат одговорност“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com