21.8 C
Skopje
Tuesday, July 5, 2022

Петков: Планирам во понеделник да си дадам оставка

Најчитани вести

Премиерот на Бугарија, Кирил Петков од Брисел кажа дека планира в понеделник наутро да поднесе оставка до Владата.

Оваа одлука дојде откако 123 пратници во Собранието на Бугарија гласаа за недоверба во Владата.

„Нема проблем. Веднаш ќе ги пополнам документите и ќе ги доставам“, кажа премиерот на Бугарија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com