20.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Петгодишно девојче се удави во базен во Скопје

Најчитани вести

Вчеравечер околу 21 часот, петгодишно девојче паднало во базен во угостителски објект во Скопје, а утрово околу 8.30 часот починало.

„На 26.06.2019 година околу 21.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека во базен на угостителски објект во Скопје паднало петгодишно девојче, кое со возило на Итна медицинска помош било пренесено во Ургентниот центар при комплексот клиники „Мајка Тереза”. Утринава во 08.30 часот детето починало. Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот“, велат од МВР.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com