33.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

Петар Грашо со два концерти во Скопје

Најчитани вести

Најголемата актуелна хрватска пејачка ѕвезда, Петар Грашо, после долго време ќе има свои солистички концерт и во Скопје.

„Иако насекаде во регонот Петар Грашо настапува во најголемите постоечки сали, ние сепак се одлучивме да направиме два ексклузивни и интимни концерти, во најубавиот простор во Скопје, Македонската
Филхармонија“, велат организаторите од Авалон продукција.

Концертите ќе се одржат на 13 и 14 декемвври со почеток во 20 часот, а влезниците ќе бидат пуштени во продажба од понеделник, 7 октомври во 09 часот наутро по цена од 1.500 денари, како и лимитиран број на ВИП влезници по цена од 2.000 ден.

Хитовите како „Ako te pitaju“, „Moje zlato“, „Utorak“, „Ko nam brani“ се препознатлив печат на Грашо./nezavisen.mk

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com