32.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022

ПЕС ја повикаа ЕУ да го направи одлучувачкиот чекор

Најчитани вести

Претставниците на ПЕС ја повикаа ЕУ да го направи одлучувачкиот чекор и да донесе одлука за старт на преговорите што ќе значи признание за реформите, но и порака до регионот дека тешките одлуки се влог во подобра иднина, соопшти премиерот Зоран Заев преку „Фесјбук“.

Ако ЕУ го загуби кредибилитетот во регионот тогаш се отвора простор за влез на трети страни кои не се залагаат за демократски вредности. Досега реформите во Северна Македонија се завршени 100%, а поддршката за ЕУ во земјата е се уште е на високи 83% од граѓаните, напиша Заев.

Претставниците на ПЕС ја повикаа ЕУ да го направи одлучувачкиот чекор и да донесе одлука за старт на преговорите што ќе…

Posted by Zoran Zaev on Thursday, October 17, 2019

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com