34.8 C
Skopje
Thursday, June 30, 2022

Песната која на атрактивната млада пејачка од Хрватска ѝ го растури бракот!

Најчитани вести

Младата пејачка од Хрватска, Антонија Черкез, овие денови ја промовира својата прва песна „Иронија“, и додека во спотот ги мами воздишките на мажите ширум регионот, тоа што многумина не го знаае е дека целиот нејзин успех барал и огромна жртва, а поради кариерата ја раскинала и веридбата.

По паотекло од Хрватска, родена во Мостар, Антонија првите естрадни чекори ги започнала во Белград, благодарение на тоа што нејзиниот талент го приметил славниот композитор Бане Опачиќ и ѝ пружил прилика да биде првата која ќе добие песна во склоп на единствениот проект „Опачиќево“. Се делувало како бајка додека нејзиниот тогашен вереник, со кого била во врска 2 години, не ја условил да бира помеѓу врската и кариерата.

Таа на сите начини се обидувала да направи компромис, но на крајот Антонија сепак останала сама, а сите кои ја слушнаа песната на пејачката тврдат дека во неа има мал дел од нејзиниот живот.

Песната во секој случај предизвика огромно внимание, а исто така и атрактивниот спот.

Слушнете ја песната која на пејачката ѝ ја „раскина“ веридбата./slobodenpecat.mk

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com