17.8 C
Skopje
Monday, September 26, 2022

Песков: Цивилите можат да напуштат Азовстал, милитантите да го положат оружјето

Најчитани вести

Цивилите можат да излезат и да одат каде сакаат, милитантите мора да го положат оружјето па да излезат.

var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – 1]);

Рускиот претседател Владимир Путин веќе еднаш изјави дека цивилите можат слободно да ја напуштат фабриката за челик Азовстал, додека милитантите мора да го положат оружјето, изјави синоќа портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.

Песков реагираше на изјавата на украинскиот претседател Володимир Зеленски, кој рече дека Киев е подготвен за итни преговори за евакуација на луѓето од „Азовстал“ во Мариупол, пренесува агенцијата ТАСС.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com