0.8 C
Skopje
Sunday, January 23, 2022

Перу ја победи Колумбија, Венецуела во последните секунди до бод против Еквадор

Најчитани вести

Фудбалерите на Перу ја победија Колумбија со 2:1, додека Венецуела во последните секунди освои бод против Еквадор (2:2).

Перуанците против фаворизираните Колумбијци, до вредни три бода дојдоа со авто-голот на Јери Мина во 64.минута.

Претходно, Перу поведе во 17.минута преку Серхио Пења. Резултатот го израмни Мигел Борха од пенал, во 49.минута.

Група Б-табела:

  1. Бразил 6 бода, два одиграни натпревари
  2. Колумбија 4, три одиграни натпревари
  3. Перу 3, два одиграни натпревари
  4. Венецуела 2 три одиграни натпревари
  5. Еквадор 1, два одиграни натпревари

Четири репрезентации ќе изборат пласман во четврт-финалето.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com