Home » Перез: Не го купивме Халанд, бидејќи ќе седеше на клупа

Перез: Не го купивме Халанд, бидејќи ќе седеше на клупа

by Журнал.мк

Иако останува огорчен по одбивањето на Килијан Мбапе да дојде во Реал Мадрид, претседателот на „кралевите“, Флорентино Перез вели дека не се решиле да дадат понуда за Ерлинг Халанд, бидејќи фантастичниот норвешки напаѓач само би седел на клупата покрај Карим Бензема во тимот.

Халанд потпиша за Манчестер сити во договор кој вредеше „само“ 51 милиони фунти, откако англискиот шампион ја активираше клаузулата во неговиот договор со Борусија Дортмунд. И покрај фантастичната форма во која играше 21-годишниот Норвежанец, Перез смета дека тој не би се вклопил во тимот на Реал.

„Ја имаме најдобрата ‘деветка’ на светот и немаше да го донесеме Халанд само да седи на клупата. Дали има клаузула во договорот со Сити? Не знам. Сега најважно е да формираме нов тим со нашите млади фудбалери и со некои засилувања“, изјави Перез.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More