9.8 C
Skopje
Sunday, December 4, 2022

Пепа Димитрова снима нов спот

Најчитани вести

После се’ уште актуелната „Длабоко”, Пепа Димитрова веќе ја заврши новата песна и снима нов спот.
Се работи за брза и модерна песна, насловена „Со тебе немам сон”, потпишана од Весна Малинова и Владимир Дојчиновски Дојчин. Спотот го работи Зоран Стојановски Зонде. По она што се гледа од сликите, Пепа повторно ќе има несекојдневен видео запис.

This image has an empty alt attribute; its file name is Pepa-25.jpg

-Песната влегува во уво од прво слушање. Ќе ја промовирам заедно со спотот кој во моментот е во фаза на пост-продукција. Направивме модерна песна и модерен спот. Уживав додека снимав и се надевам дека ќе и се допадне на публиката-вели Пепа Димитрова.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести