15.8 C
Skopje
Monday, October 25, 2021

Пентагон: Во нападите во Кабул загинаа 13 американски војници

Најчитани вести

Во вчерашните два самоубиствени напада врз влезовите на кабулскиот аеродром загинаа 13 американски војници, а 18 се повредени, соопшти Пентагон.

Американскиот претседател Џо Бајден синоќа изјави дека САД ќе ги фати одговорните за двата самоубиствени напади и ќе платат за тоа.

Тој во обраќањето до нацијата истакна дека од Пентагон побарал да подготви план за одговор за нападите на исламските милитанти.

– Нема да простиме, нема да заборавиме. Ќе ве фатиме и ќе ве натераме да платите, истакна Бајден.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com