0.8 C
Skopje
Friday, January 21, 2022

Пендаровски ќе ги прими акредитивните писма на новоименуваните амбасадори на Летонија, Луксембург и на Ирска

Најчитани вести

Претседателот Стево Пендаровски денеска ќе ги прими акредитивните писма на новоименуваните амбасадори на Летонија, Луксембург и на Ирска во нашата држава.

Акредитивните писма на претседателот Пендаровски ќе му ги предаде Гунта Пасторе, новоименувана летонска амбасадорка во Република Македонија, со седиште во Прага, како и Филип Донкел, новоименуван луксембуршки амбасадор во земјава, со седиште во Луксембург.

Претседателот Пендаровски ќе ги прими и акредитивните писма од страна на Пол Мекгери, новоименуван ирски амбасадор во Македонија, со седиште во Букурешт.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com