4.8 C
Skopje
Wednesday, December 7, 2022

Пендаровски утре во официјална посета на Албанија

Најчитани вести

Претседателот Стево Пендаровски утре ќе престојува во официјална посета на Република Албанија. Тоа е прва официјална посета на претседателот Пендаровски на Албанија.

Пендаровски во Тирана ќе се обрати на Мировниот самит на Југоисточна Европа во организација на Универзалната Федерација за мир.

Предвидено е претседателот Пендаровски да се сретне со албанскиот претседател Илир Мета и со премиерот Еди Рама, како и со претседателот на албанското Собрание, Грамоз Ручи.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести