8.8 C
Skopje
Wednesday, February 1, 2023

Пендаровски: Одигравте херојски, се гордееме со вас

Најчитани вести

Претседателот на државата Стево Пендаровски им честита на македонските фудбалери за играта која ја покажаа на натпреварот со Холандија.

-Ви честитам за вечерашната игра момци! Одигравте херојски. Се гордееме со Вас.

На капитенот Горан Пандев му благодарам за досегашниот придонес за македонскиот фудбал, напиша претседателот на „Фејсбук”.

https://www.facebook.com/SPendarovski/posts/340393227451594

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести