22.6 C
Skopje
Thursday, June 30, 2022

Пендаровски не е убеден дека ќе има избори на 12 април

Најчитани вести

„Не можам да бидам убеден дека на 12 април ќе има избори бидејќи тоа не  зависи од мене“, вели шефот на државата, Стево Пендаровски во своето  интервју за Детектор.

 „Не сум убеден бидејќи не зависи од мене. Собранието се распушта со 61 пратеник, кој ќе обезбеди и кога ќе обезбеди, кога ќе сака ќе направи  распуштање на парламентот“ вели Пендаровски за Детектор.

Според него, нема некоја голема разлика дали ќе се оди на предвремени или на редовни избори, бидејќи како што вели, не гледа што е тоа што  може да се случи во тој меѓу-период.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com