25.8 C
Skopje
Wednesday, September 28, 2022

Пендаровски: Нерешено со светскиот шампион во бодибилдинг Михал Крижанек | ФОТО

Најчитани вести

Претседателот Пендаровски на својот Фејсбук профил информираше дека остварил средба со светскиот шампион во бодибилдинг Михаил Крижанеик.

„Имав можност да го сретнам за време на неговиот престој во Скопје, како почесен гостин на Бодибилдинг и Фитнес Федерацијата на Македонија, во рамки на меѓународниот натпревар во бодибилдинг.“, напиша Пендаровски.

Нерешено со светскиот шампион во бодибилдинг Михал Крижанек од Словачка. Имав можност да го сретнам за време на…

Posted by Stevo Pendarovski on Monday, April 18, 2022

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com