Home » Пендаровски: Нерешено со светскиот шампион во бодибилдинг Михал Крижанек | ФОТО

Пендаровски: Нерешено со светскиот шампион во бодибилдинг Михал Крижанек | ФОТО

by Журнал.мк

Претседателот Пендаровски на својот Фејсбук профил информираше дека остварил средба со светскиот шампион во бодибилдинг Михаил Крижанеик.

„Имав можност да го сретнам за време на неговиот престој во Скопје, како почесен гостин на Бодибилдинг и Фитнес Федерацијата на Македонија, во рамки на меѓународниот натпревар во бодибилдинг.“, напиша Пендаровски.

Нерешено со светскиот шампион во бодибилдинг Михал Крижанек од Словачка. Имав можност да го сретнам за време на…

Posted by Stevo Pendarovski on Monday, April 18, 2022

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More