10.8 C
Skopje
Monday, May 23, 2022

Пендаровски на 22 ноември ќе го посети Вучиќ

Најчитани вести

Претседателот Стево Пендаровски, на 22 ноември ќе престојува во официјална посета на Белград каде ќе биде примен со највисоки државни и воени почести од претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ.

За време на официјалната посета на Република Србија, предвидено е претседателот Пендаровски да оствари билатерални средби со претседателката на Народното собрание на Република Србија, Маја Гојковиќ, и со претседателката на Владата на Република Србија, Ана Брнабиќ.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com