9.8 C
Skopje
Sunday, October 17, 2021

Пендаровски: Наредив прогласување тревога на целокупниот состав на Армијата за справување со елементарни непогоди

Најчитани вести

Вчера, на предлог на Генералштабот на Армијата, а по анализа на состојбите наредив да се прогласи тревога на целокупниот состав на Армијата за справување со елементарни непогоди, сподели претседателот Стево Пендаровски на социјалните мрежи.

Ова, како што посочува, е донесено со цел да може во координирана акција со сите институции целокупниот состав на Армијата да се стави на располагање за справување со пожарите на територијата на државата.

„Наредбата стапува на сила веднаш, мобилизација на Армијата е во тек“, напиша Пендаровски.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com