19.8 C
Skopje
Thursday, June 17, 2021

Пендаровски за утре го свика Советот за безбедност за пандемијата на ковид -19

Најчитани вести

Претседателот на државата Стево Пендаровски за утре во 14 часот закажа седница на Советот за брзбедност. На седницата ќе се разговара за актуелната состојба со пандемијата на ковид-19, информираат од Кабинетот на шрфот на државата.

„Покрај членовите на Советот за безбедност, на покана на претседателот Пендаровски на седницата ќе присуствува министерот за здравство, Венко Филипче. На седницата ќе се разговара за актуелната состојба со пандемијата на ковид-19 на територијата на Република Северна Македонија и мерките и активностите на надлежните институции“, соопшти Кабинетот на Пендаровски.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести