18.8 C
Skopje
Thursday, July 7, 2022

Пендаровски ги прими акредитивните писма на новиот турски амбасадор

Најчитани вести

Претседателот, Стево Пендаровски, ги прими акредитивните писма на новоименуваниот амбасадор на Република Турција во земјава, Хасан Мехмет Секизќок и му посака успех во извршувањето на функцијата.

Изразувајќи задоволство од одличните билатерални односи и успешната соработка помеѓу двете пријателски земји коишто се во духот на силно традиционално пријателство и партнерство, Пендаровски истакна дека двете држави споделуваат заеднички вредности за толеранција, меѓусебно разбирање и почит, вредности кои, како што рече, претставуваат клучни столбови во градењето на подобра и попросперитетна иднина за граѓаните на двете земји.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com