9.8 C
Skopje
Sunday, December 4, 2022

Пендаровски во Њујорк се сретна со Бејли

Најчитани вести

Претседателот на Северна Македонија Стево Пендаровски во Њујорк се сретна со поранешниот амбасадор на САД во Скопје Џес Бејли.

Шефот на државата, кој во Њујорк престојува на Генералното собрание на ОН, на Фејсбук објави дека му се заблагодарил на Бејли за постојаната поддршката што земјава ја добива од САД.

– Во Њујорк се сретнав со поранешниот американски амбасадор во нашата држава, Џес Бејли. Разговаравме за актуелните состојби во Северна Македонија и за случувањата во поширокиот регион.

Му се заблагодарив за континуираната и безрезервна поддршка којашто САД и ја дават на Република СЕверна Македонија, наведува Пендаровски во објавата на ФБ.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести