-2.2 C
Skopje
Sunday, February 5, 2023

Пендаровски во посета на Врховната команда на сојузничките сили за Европа на НАТО

Најчитани вести

Претседателот Стево Пендаровски, денеска во Монс, Белгија ја посети Врховната команда на сојузничките сили за Европа на НАТО, каде оствари средба со Врховниот командант, генерал Кристофер Каволи.

Во рамки на посетата, претседателот Пендаровски оствари средба со припадници на Армијата на Република Северна Македонија распоредени во Врховната команда на сојузничките сили за Европа.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести