24.8 C
Skopje
Saturday, May 28, 2022

Пендаровски во официјална посета на Германија

Најчитани вести

Претседателот Стево Пендаровски денеска и утре ќе престојува во официјална посета на Сојузна Република Германија.

Како што информираат од неговиот Кабинет, тој ќе оствари одвоени средби со германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмајер и со министерот за надворешни работи Хајко Маас.

За време на официјалната посета, претседателот Пендаровски ќе биде почесен гостин на вечера организирана од страна на Аспен институтот во Берлин.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com