1.8 C
Skopje
Sunday, January 29, 2023

Пендаровски: Во овие времиња на неизвесност да ги надминеме поделбите и да се обединиме

Најчитани вести

Во овие времиња на неизвесност да ги надминеме поделбите и да се обединиме околу изворните илинденски и АСНОМ-ски идеали, вели во своето обраќање претседателот на РСМ, Стево Пендаровски.

„Годинава прославуваме 30 години од независноста, години во кои имавмеи подеми и падови, три децении на успеаси,но и на бројни надворешни и внатрешни искушенија,кои предизвикаа длабоки кризи и поделби“.

„За многу години Илинден! Да ни е вечна и вековита Република Северна Македонија!“, заврши Пендаровски

https://www.facebook.com/watch/?v=626052825038014

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести