-5.2 C
Skopje
Saturday, January 22, 2022

Пеле по комплицираната операција: Ќе се борам со насмевка на лицето

Најчитани вести

Фудбалската легенда Пеле веќе една недела е хоспитализиран, а сега стана јасно дека Бразилецот имал тумор кој требало да биде отстранет.

Пеле самиот потврди преку социјалните мрежи за здравствениот проблем.

– Минатата сабота бев опериран за да биде отстранет тумор од дебелото црево.

– За среќа, навикнат сум да славам победи во ваше друштво, ќе се соочам со овој дуел со насмевка на лицето, – вели Пеле по операцијата.

Големата фудбалска легенда има 80 години, а овој проблем му бил откриен при рутински преглед.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com