17.8 C
Skopje
Monday, August 15, 2022

Пеле не може да се движи, денот го поминува во инвалидска количка

Најчитани вести

Нова шокантна вест пристигна за љубителите на фудбалот ширум светот. Легендарниот Едсон Арантес до Насименто, попознат како Пеле (80), едвај се движи и поминува низ тежок период. Тој користи помагало за движење, а бразилските медиуми пишуваат дека здравствената состојба на фудбалската легенда е влошена.

Пеле го доби својот документарец, а фановите на фудбалот беа шокирани кога го видоа Пеле во инвалидска количка, а потоа и како тој се движи со помош на „шетач“. Неговиот син Едињо, исто така потврди дека Пеле едвај се движи и дека мора да помине добар дел од своето време во инвалидска количка.

Едињо ги потврди и извештаите во медиумите за неговото влошено здравје, што влијае и на сонот на легендарниот Бразилец.

“Мојот татко едвај се движи. Неговото здравје не е најдобро. Му недостасува сон, вистински одмор. Тој победи многу противници, веруваме дека ќе го победи и овој најважен натпревар во неговиот живот”, рече синот на легендарниот фудбалер.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com