5.8 C
Skopje
Friday, October 22, 2021

Пеле го продолжува лекувањето со хемотерапија

Најчитани вести

Легендарниот бразилски фудбалер Пеле ќе го продолжи процесот на лекување со хемотерапија, откако во четвртокот вечер беше отпуштен од болницата во Сао Паоло по отстранувањето тумор од дебелото црево.

  • Едисон Арантес до Насименто е отпуштен од болницата. Неговата здравствена состојба е стабилна и ќе прима хемотерапија по отстранувањето на туморот на 4 септември, соопшти болницата „Алберт Ајнштајн“ во Сао Паоло.

Наодот од биопсијата на туморот сè уште не е објавен.

Пеле денеска се огласи преку социјалните мрежи, објавувајќи фотографии со сопругата и лекарскиот тим.

  • Среќен сум што си одам дома. Ви благодарам на сите, кои ми го разубавивте животот со вашите пораки, напиша на Инстаграм легендарниот Пеле, кој на 23 октомври ќе наполни 81 година.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com