20.8 C
Skopje
Thursday, October 6, 2022

Пекинг најави нови маневри на море

Најчитани вести

Ден откако завршија воените вежби околу Тајван во знак на протест против минатонеделната посета на претседателката на американксиот Претставнички дом Пелоси на Тајпеј, Кина најавува нови маневри во регионот.

Операцијата е фокусирана против подморници и напади од море. Времетраењето и локацијата засега се непознати, а Тајван веќе ги намали ограничувањата на летовите во близина на областа каде се одржуваа првите вежби.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com