Home » Пееше за ситни пари, а сега заработува 15.000 евра по настап: Теа Таировиќ откри колкав и бил првиот хонорар (фото) 

Пееше за ситни пари, а сега заработува 15.000 евра по настап: Теа Таировиќ откри колкав и бил првиот хонорар (фото) 

by Lina Muslija

Теа Таировиќ е една од пејачките кои најмногу заработуваат на  јавната сцена, а сега откри дека од првиот хонорар можела да купи само неколку ситници.

Додека сега заработува и по 15.000 евра по настап, небеше така кога почнуваше.

– Првата заработка ми беше доволна за да купам сендвич, кафе и гуми за џвакање – рекла пејачката, а потоа се осврнала на изјавата на нејзината колешка Галена со која настапила на Ташмајдан, која наводно рекла дека „луѓето во Србија се шовинисти. “.

– Што и да кажам ќе биде погрешно, но познавајќи ја, верувам дека жената воопшто не е во тој стил. Тоа можеби звучеше малку непристојно, но сигурна сум дека беше извадено од контекст.

Фото: Принтскрин/Инстаграм/Теа Таировиќ

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More