21.8 C
Skopje
Tuesday, June 15, 2021

Педофил во повеќе наврати напаѓал две деца во Росоман, злоставувањето го снимал со телефон

Најчитани вести

Основното јавно обвинителство Кавадарци поднесе Обвинителен акт против едно лице за кривично дело – Полов напад врз дете кое не наполнило 14 години според член 188 став 1 во врска со член 45 од Кривичниот законик, соопштија од ОЈО Кавадарци.

-Обвинетиот 41-годишник, на точно неутврдени датуми во 2020 година, во куќа во Росоман, во повеќе наврати извршил полови дејствија врз две деца кои не наполниле 14 години, при што ги сликал со мобилен телефон, информираат од ОЈО Кавадарци.

Надлежниот јавен обвинител до Судот достави и предлог за продолжување на претходно определената мерка притвор за обвинетото лице, се додава во соопштението од обвинителството.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести