32.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Педесет и едно лице е повредено во верижниот судир на 36 возила во Вирџинија

Најчитани вести

Педесет и едно лице е повредено во верижниот судир на 36 возила којшто синоќа се случи во источниот дел на Вирџинија. Сообраќајната несреќа била предизвикана од густа магла и голомразица на автопатот.

Некои лица се здобиле со полесни повреди, но дека има и такви кои се животно загрозени.
Портпаролот на регионалниот Медицински центар на Твитер објавил дека кај нив биле згрижени 25 повредени лица, од кои едно било во тешка состојба.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com