18.8 C
Skopje
Tuesday, September 27, 2022

Педесет деца и возрасни затруени со храна во Русија

Најчитани вести

Околу 50 деца и возрасни се хоспитализирани поради труење со храна во летен камп на Крим, изјави неименуван градски претставник за ТАС С.

„Повеќе од 50 луѓе се хоспитализирани, во главно со благи симптоми. Има и деца и возрасни“ рекол претставникот.

Директорот на летниот камп, Ренат Кајумов изјавил дека децата дошле од Казањ, главниот град на округот Татарстан.

Околу 700 деца моментално се во летниот камп и како што се наведува тој ќе продолжи со работата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com