10.6 C
Skopje
Saturday, October 16, 2021

Паѓаат цените на нафтата на светскиот пазар

Најчитани вести

Цените на нафтата на светскиот пазар паѓаат денес покрај загриженоста дека зголемениот број на заразени со делта сојот може да влијае на побарувачката за овој извор на енергија.

Во Лондон, цената на суровата нафта Брент од Северното Море беше пониска за 1,04 долари и сега изнесува 71,85 долари за барел.

Во Њујорк, цената на лесната сурова нафта падна за 1,21 долари и изнесува 70,05 долари за барел.

Во претходниот период, двата вида нафта се зголемија за повеќе од 60 центи.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com