18.8 C
Skopje
Saturday, April 1, 2023

Пациент се фрли од Ковид центарот на „8 септември„ и почина

Најчитани вести

Пациент утрово во 7.20 се фрлил од првиот спрат на Ковид-центарот во болницата „8 Септември“ во Скопје и почина, потврди МВР. Станува збор за лице на 70-годишна возраст.

На местото заврши увидот на полицијата.

Градската општа болница „8 Септември“ од 15 март минатата година е главен државен Ковид-центар. Во моментов таму се лекуваат 80-на пациенти со компликации од ковид-19.

Најнови вести