Home » Патрик Демпси е фраер со побелена коса и „Ферари“

Патрик Демпси е фраер со побелена коса и „Ферари“

by Lina Muslija

Венеција- Патрик Демпси е повеќе „Мекдрими“ од кога било.

Ѕвездата од  „Grey’s Anatomy“ предизвика внимание при пристигнувањето со брод на 80. Меѓународен филмски фестивал во Венеција во Италија во четвртокот за премиерата на неговиот нов филм „Ферари“.

На црвениот тепих прошета во смокинг од Брунело Кучинели. Побелената коса на Демпси, која беше делумно туркана наназад, изгледаше како да порасна по неговото вирално потстрижување во декември 2022 година и бланширана за потребите на филмот.

На актерот (57) му се придружи и неговата сопруга Џилијан, која носеше фустан од слонова коска без прерамки во комбинација со црна кожна јакна.

Подоцна им се придружи и колегата на Демпси, Адам Драјвер, кој исто така изгледаше блескаво во црн смокинг.

Премиерата дојде откако ѕвездата  беше забележана во морнарски костум со пруги додека позираше пред паното на 50. Мостра.

Демпси го надополни својот ансамбл соодветен за летото со беж блуза и кафени мокасини.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More