10.8 C
Skopje
Sunday, October 24, 2021

Патнички автобус експлодира синоќа во градот Воронеж во централна Русија, во него имало 30 лица

Најчитани вести

Патнички автобус експлодира вечерва во градот Воронеж во централна Русија, додека во него имало 30 лица.

Експлозијата се случила на улицата Колцовска, недалеку од автобуската постојка.

Пет лица се повредени во експлозијата на минибусот во центарот на воронеж, пренесува ТАСС, повикувајќи се на извор од полицијата.

Во близина на местото на експлозијата има голем трговски центар.

Силна експлозија се случила кога патниците се качиле во автобусот.

Според неофицијални информации, најмалку 12 лица се повредени, меѓу кои и жена чии нозе биле откинати од експлозијата, според медиумите. Вицегувернерот на регионот Воронеж за медиумите изјави дека, засега, ова не се смета за терористички акт.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com