-9.2 C
Skopje
Thursday, January 20, 2022

Патнички авион на аеродромот во Софија утрово не полета поради птици во моторот

Најчитани вести

На аеродромот во Софија, авион утрово требаше да полета за Франкфурт, но остана на копно, откако птици влегоа во еден од моторите.

БНР, јави дека ниту еден од патниците не е повреден кои биле пренасочени и на други летови.

Единствена мала штета има на турбината на машината на германската авиокомпанија „Луфтханза“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com