26.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

Патник демолирал автобус на ЈСП и го нападнал возачот

Најчитани вести

Скопје, 29 август- На 27.08.2019 во 21.50 часот во СВР Скопје бил приведен М.С.(32) од Скопје, кој бил во алкохолизирана состојба, поради нарушување јавниот ред и мир со кршење на предмети во автобус со број 5 на ЈСП Скопје, додека сообраќал во близина на спортски центар во населбата Аеродром, по што и физички го нападнал возачот на автобусот Б.Ш.(57) од Скопје. По излегување од автобусот на автобуската постојка, М.С. бил физички нападнат од едно лице. Се преземаат мерки за расчистување на случајот

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com