21.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

Партија за движење на Турците: Оливер Спасовски е прифатлив кандидат за технички премиер

Најчитани вести

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски е прифатлив кандидат за технички премиер за Партијата за движење на Турците која е во коалиција со владејачката СДСМ, вели пратеникот на оваа партија Енис Ибрахим по информациите дека токму Спасовски ќе ја предводи “пржинската влада“ по 3 јануари.

  • Наредната недела треба да имаме состанок на коалициските партнери со СДСМ по што ќе биде донесена и конечната одлука – рече Ибрахим

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com