-2.2 C
Skopje
Monday, February 6, 2023

Партијата на Слави Трифонов го освои својот прв градоначалник во Бугарија

Најчитани вести

На изборите за градоначалник на југозападниот бугарски град Благоевград, претставникот на партијата на Слави Трифонов – „Има таков народ” победи во трката со претставникот на бугарските социјалисти Румен Томов, јави дописникот на МИА од Софија.

За Илко Стојанов гласале 28,46 отсто од избирачите. Одѕивот во општината Благоевград во вториот круг остана мал – 28,46 отсто, или 18,645 гласови, објави општинската изборна комисија. Тоа е 0,7 проценти или околу 500 гласа повеќе од првиот круг минатата недела.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести