32.8 C
Skopje
Friday, July 1, 2022

Парламентарни избори во Србија на 19 или 26 април

Најчитани вести

Главниот одбор на Српската напредна странка ќе се изјасни на седица на 29 декември за датумот за одржување избори за парламентот и, според извор од партијата, најверојатни датуми се споменуваат 19 или 26 април.

Според „Блиц“, на седницата членовите ќе се изјаснат за датумот на парламентарните избори, а ќе бидат претставени и нови лица од партијата. Седницата ќе биде можност за анализа на резултатите, но и да се зборува за плановите.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com