18.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022

Парис Хилтон сепак остана без наследство

Најчитани вести

Дедото на Парис Хилтон, Барон викендов починал во својот дом Лос Анџелес. Инаку, тој е син на основачот на синџирот хотели „Хилтон“ – Конрад Хилтон.

Неговата внука, старлетата Парис Хилтон, остана без неговото наследство, но како што објави на Твитер, таа единствено жали за смртта на свјот близок.

На профилот на Твитер, таа пишува дека од нејзиното рано детство таа гледала во него олицетворение на успешен бизнисмен, кој  живеел на маргините, а забележал високи постигнувања. – Дедо ми е „легенда“, која се одликуваше со позитивност и убавина.

Барон Хилтон е на чело на бордот директори на корпорацијата уште од 1966 година, а 2007-та ја избриша Парис како свој наследник, дарувајќи ги сите свои пари во фонд за добротворни цели. 

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com