18.8 C
Skopje
Thursday, May 19, 2022

„Паризиен“: Нејмар може да си оди од ПСЖ само за 300 милиони евра!

Најчитани вести

Пари Сен Жермен може да го пушти бразилскиот фудбалер, Нејмар, во друг клуб само ако за него добие 300 милиони евра, пренесува Паризиен.

Истиот извор открива разговор помеѓу претседателот на клубот, Насер ал Калифи со другите раководни лица на клубот, вклучувајќи го и спортскиот директор, Леонардо, според кого, заминувањето па првата ѕвезда на клубот е можно, но за многу повеќе пари од износот во висина од 222 милиони, што пред две години ѝ е платен на Барселона.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com