12.8 C
Skopje
Monday, June 14, 2021

Паратичи откри дали Роналдо ќе остане во Јувентус

Најчитани вести

Јувентус загуби во неделата од Беневенто со 0-1, а тоа на гостите им успеа со единствениот шут кон голот, по што веднаш почнаа шпекулациите за промена на тренерот Андреа Пирло.

Исто така, се споменуваше и реконструкција на тимот на лето, а дел од шпекулациите беа за Кристијано Роналдо, кој наводно ќе заминел од Јувентус.

Сепак, спортскиот директор Фабио Паратичи одговараше на прашањата дали поразот од Беневенто ќе влијае на иднината на Роналдо во клубот.

„Не. Го поддржуваме проектот кој го почнавме минатата сезона. Еден меч нема ништо да промени. Ќе го задржиме Кристијано Роналдо. Тој е најдобар фудбалер во светот“, кажа Паратичи.

Роналдо во Мадрид мина 10 години, а потоа реши да се пресели во Јувентус.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести