9.8 C
Skopje
Wednesday, December 7, 2022

Папата Франциск вакциниран против коронавирус

Најчитани вести

Папата Франциск денеска бил вакциниран против коронавирус, на првиот ден од кампањата за вакцинација во Ватикан, пренесува агенцијата „Франс прес“.

Вчера во медиумите протекоа информации дека Папата веќе е вакциниран.

Новинарите на аргентинскиот дневен весник „Нацио“ и на неделникот „Америка“, двајца пријатели на 84-годишниот Франциск, тврдат дека тој бил вакциниран во средата во Ватикан, пренесува „Агенција Франс Прес“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести