1.8 C
Skopje
Saturday, February 4, 2023

Пандев предложи нов спонзор на ЕП: СТРУМКА место КОКА-КОЛА

Најчитани вести

Македонската репрезентација денеска од 18 часот го игра последниот меч, и тоа против Холандија, а капитенот Горан Пандев пред последната прес-конференција во Амстердам се пошегува на сметка на кока-кола, откако пред неколку дена Кристијано Роналдо ги тргна шишенцата од пред него и така ги урна акциите на компанијата за четири милијарди долари.

Со потегот на Роналдо се пошегуваа и други фудбалери, а сега и македонскиот капитен кој предложи да ги тргнат кока-колите, а на тоа место да стават струмка.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести