1.8 C
Skopje
Sunday, January 29, 2023

Пандев повторно не тренираше, 4 фудбалери тренираат под посебен режим

Најчитани вести

Откако по воведните две кола на ЕУРО 2020, Македонија не успеа да освои барем бод, дуелот со Холандија в понеделник е последна шанса за историски бод или бодови на нашето премиерно учество на едно континетлано првенството.

Македонската репрезентација во тренинг-базата на Ајакс во Амстердам го одработи тренингот, но без капитенот Горан Пандев кој има втор ден слободен по повредата на зглобот на која се жалеше уште пред натпреварот со Украина во Букурешт.

Денешниот тренинг, издвоено од групата, под олеснителен режим го одработија и Стефан Ристовски, Езџијан Алиоски, Аријан Адеми и Дарко Велковски.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести