20.8 C
Skopje
Sunday, June 20, 2021

Пандев: Оваа генерација заслужува поголем респект

Најчитани вести

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, рекордер со бројот на настапи во државнит дрес и прв стрлец со 37 погодоци Горан Пандев се огласи на социјалната мрежа Инстаграм по вчерашната сензационална победа над Германија во Дуизбург (1:2) во 3. коло од мундијалската квалифиакциск група Ј.

-Во фудбалот некогаш се случуваат чуда. Храбрите ги следи среќата. Со борба, верба и со срце на терен, оваа генерација заслужи и заслужува многу поголем респект, напиша Пандев на Инстаграм.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести